Kyzyl-Kuragino project II

2. července 2012 v 20:59 | KubaV. |  Fotodeník
2.7.2012
Dnešní den jsem si dal cíl, nalézt vhodnou literaturu pro určování sibiřských ptáků, řekli by jste, Moskva - velký město - určitě se tu najde knihkupectví, kde se podobná literatura bude vyskytovat. Bohužel po čtvrtdenním hledání na internetu a půldenním pochodu Moskvou jsem našel jen pár knih o ptácích a to zabývajících se pouze evropskou částí Ruska.

Zato kulturních zážitků byla spousta. dostal jsem se do chrámu Vasila Blaženého a to za pohodovou studentskou cenu 50 rublů (cca 22 Kč). Chrám nechal postavit Ivan Hrozný v 16. století a jelikož se mu práce architekta Yakovleva velice líbila nechal ho oslepit...jen tak pro jistotu. V chrámu jsou uloženy ostatky Vasila Blaženého a takto onen svatý, jež chodil po Moskvě bos, vypadal:

Další bylo setkání s Petrem Velikým, no jméno něco napovídá, ale velikost jeho sochy v řece Moskvě mě dosti ohromila:

Další osobností, která mě zaujala byl Karl Marx a jeho "Proletáři všech zemí......"

Poslední cílem dnešního lovu významných osobností byl Lenin, ale k jeho mauzoleu na Rudém náměstí jsme se dostali příliš pozdě (otevřeno od 10:00-13:00) a jeho návštěvu jsme naplánovali na zítřejší den. Přesto malá náhrada, potkali jsme jeho dvojníka a dokonce i se Stalinem:

Zítra mimo Lenina je v plánu odlet do Abakanu a přejezd do Tuvinského tábora severně od města Kyzyl, do absolutně odlehlé pouště, samozřejmě bez jakéhokoliv spojení se světem. Což znamená, že na blog pravděpodobně nějaký pátek nepřidám vůbec nic. Takže ahoj!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simona simona | E-mail | 31. července 2012 v 23:31 | Reagovat

Ahojky,
s těmi knihami je to normální - neznám horší zemi než Rusko. Existuje Červená kniha ptáků Altaje, kterou jsem před 4 lety viděla v jednom muzeu kdesi za Gornoaltajskem, ale odmítli mi ji prodat. Od té doby ji sháním. Využívám k tomu svoje návštěvy Ruska, kamarády v Moskvě, Petrohradě a Altajské republice a je mi to co? Prd platné. Kdybych alespoň nevěděla, že existuje :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama