Digiscoping jaro 2012

20. června 2012 v 10:59 | KubaV. |  Digiscoping
Na pravidelný fotodenník obligátně nezbývá čas, ačkoliv do terenu jsem se toto jaro dostal docela často fotil jsem spíše jen dokumentačně. Přesto některé fotky dopadly docela slušně:Tenkozobci opační byli v budějovické pánvi docela častým úkazem, zvláště díky nízké hladině několika rybníků. V průběhu jara spadlo velmi málo dešťových srážek, proto ve značné části rybníků chyběla voda, čímž byly vytvořeny optimální hnízdní podmínky pro různé bahňáky z nichž nejatraktivnějšími byli právě tenkozobci.Tenkozobci opační na hnízdní lokalitě.Dalším neobvyklým hnízdičem v budějovické pánvi byly pisily čáponohé.
Na Vrbenských rybnících se také objevili dva ibisové hnědí.A posledním zajímavým bahňákem, kterého se mi podařilo vyfotit v pánvi na Vlhlavském rybníku je lyskonoh úzkozobý. Na této lokalitě byl přítomen i vodouš štíhlý, ale jeho vzdálenost nedovolila ani dokumentační foto.
Při monitoringu ptáků v Lanžhotském výběžku jsme objevili díky Láďovi Stančovi hnízdo orla královského, které bylo možno bez rušení pozorovat z turistické stezky.Konipas luční na poli u Vrbátek.Fotografie ťuhýka menšího i všechny následující vznikly na mezioborové exkurzi do Rumunska pořádané PřF JU. Tato fotka vznikla u rybniční soustavy nad městem Iasi ve východní části země.Linduška úhorní na stepích u vesnice Vladeni severně od města Iasi, na stejném místě vznikla i fotografie strnada lučního níže, který nás doprovázel celým Rumunskem.Asi nejlepší lokalitou z celé mezioborové exkurze bylo slané jezero u vesnici Balta Alba s velkou hnízdní populací kulíků mořských a ouhorlíků stepních.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama