Hoholové severní

3. prosince 2009 v 17:28 | KubaV. |  Fotodeník
Po rozplynutí inverzní oblačnosti, která se nad městem držela až do odpoledních hodin, jsem vyrazil na sever od Budějic. První zastávkou byly Vrbenské rybníky, kde krom několika stovek kormoránů velkých a březňaček nebylo nic zajímavého, jediným zpestřením byl orel mořský, jakožto dospělec mi zamával čistě bílým ocasem a uletěl pryč. Na Vrbeňácích jsem moc dlouho nepobyl, pokračoval jsem dál k Hluboké, k mému dnešnímu cíli, rybníku Naděje. Kde se po hladině prohánělo 8 samic hohola severního s doprovodem 4 samců. Měl jsem takové podezření, že to budou uprchlíci ze ZOO Hluboká, ale panáčci se zlatýma vočima mě rychle vyvedli z omylu (teda doufám), byli hodně plaší, jakmile jsem se objevil na břehu ihned uháněli na druhou stranu rybníka.
Cvílemi probíhal i tok, krásně jim na to svítilo slunce, tak proč by ne.
Po celém rybníku byla rozeseta velká bílá těla labutí velkých, které byly povětšinu času vzhůru nohama a sháněli si po dně nějakou potravu. Jakmile jsem se octl v blízkosti některé z nich, ihned ke mě zamířila, žadonila a po chvíli zjistila, že stejně bude jistější zase ponořit hlavu a najít si něco vlastním přičinění.
Po cestě zpět jsem vedle cyklostezky ještě potkal lindušky luční a taky jednu konopku o které jsem si nejdříve myslel, že muže být žlutozobá, ale po prohlédnutí fotek jsem změnil názor a myslím, že se jedná o obecnou, kdyžtak mě vyveďte z mého omylu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ritchi Ritchi | Web | 3. prosince 2009 v 18:51 | Reagovat

Zdravím,
To u nás na jihu Moravy se dnes bohužel vůbec nevyčasilo a to jsem se těšil do terénu..:-)
Jinak opět hezké fotky.
Měj se !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama