Ráno na zahradě

11. září 2009 v 21:45 | KubaV. |  Fotodeník
Dnes se mi nechtělo vyjíždět nikam daleko, taky už mám napuchlé oko z toho neustálého čučení přes okulár, tak jsem vyšel pouze na zahradu. A bylo zde myslím docela živo, hlavně ptáčci pěkně spolupracovali, což se jen tak nestává. První se do zorného pole dostaly hrdličky domácí, které používám jako cvičné digiscopingové cíle, neboť se kolem baráku potulují celý den.
Dalším obyvatelem naší zahrady je rehek domácí, který úspěšně vyhnízdil u sousedů v díře ve zdi, ale už jsem ho tady dlouho neviděl, tak potěšil.
A jako poslední exemplář který se povedl vyfotit, tím neříkám že spolupracoval, protože se neustále mihal ve větvích, byl budníček, u kterého si opravdu nejsem jist zda větší nebo menší. Nejradši je určuji podle profilu hlavy, tento má více-méně světle hnědé nohy(větší), ale nadoční páska není nijak výrazná. Škoda že se nepovedla žádná fotka z boku. Ale věřím že někdo zkušenější bude vědět.
Mezi dalšími se na naší zahradě ukázaly sýkory koňadry a modřinky, pak jeden strakapoud velký, přelétla poštolka obecná a krahujec obecný.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama