Na bahňáky

14. září 2009 v 21:40 | KubaV. |  Fotodeník
Dnes byl poslední den, před nástupem na VŠ a tak jsem musel ještě pořádně dobít baterky nějakým pozorováním. Vyjel jsem brzo ráno i přes nepřízeň počasí směrem jižní moravy, kde jsem měl vytipovaných pár lokalit. Hned první mě naprosto uspokojila svým dvanáctidruhovým hejnem bahňáků, jako perličky se objevili juvenilní kulík bledý a tenkozobec opačný.
Bohužel bylo neustále zataženo nebo pršelo, takže kvalita fotek tomu odpovídající. Dnešní den nebyl na focení, ale na pozorování, přesto dokumentační foto tenkozobce a kulíka.
Mezi další zajímavé druhy patřili jespáci křivozobí, kulíci píseční a 17 ex. kolihy velké.
Zde juvenilní jespák křivozobý a nejpočetnější druh jespák bojovný:
Další zastávkou, už né tak úspěšnou, byly Lednické rybníky, kde jsem chtěl konečně najít ty kormorány malé, bohužel zase se nepovedlo, a po dvou hodinách obíhání ostrůvků jsem to vzdal.
Aspoň jsem vyfotil husy velké:
Z dalších zajímavých druhů Prostředního rybníka jsem viděl: poláky malé, lžičáky pestré, kopřivky obecné a jednoho vodouše kropenatého. Poté jsem přejel k Lednici a snažil jsem se najít další bahno s bahňákama, ale neúspěšně. Zato jsem našel rosničku zelenou, tak bych si dovolil jednu neptačí a nedigiscopovanou fotku.
Z důvodu nástupu do Budějc teď nebudu mít moc času na rozvoj blogu, ale až se rozkoukám, rozhodně to tady zase rozjedu, neboť v Budějicích bude taky co pozorovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama