Cyklobirdwatching 5.9.

5. září 2009 v 20:57 | KubaV. |  Fotodeník
Vyrazil jsem po delší době za ptákama na kole, ono takové pozorování ptáků z kola má pár pozitiv, jako např. to, že nemusíte pořád hledět před sebe, jako v autě, a není problém při průjezdu hledat čejky na poli. Ono to jde i v autě, ale pozor aby jste neskončili ve škarpě (vlastní zkušenost).

Nejdřív jsem jel na pole mezi Hrdibořice a Kralice, kde jsem potkal hejno bramborníčků hnědých a bělořitů šedých, posléze jsem zamířil k místnímu hnojišti, kde se zdržovali 2 kulíci říční, 2 vodouši bahenní a jeden jespák bojovný.

Nad remízkem kroužilo 15 káňat lesních a na polích nepočítaně volavek popelavých a 11 volavek bílých.
Potom jsem jel na Biskupice, kde v polích bylo hejno čejek chocholatých počtu 217 ex. s příměsí pouze špačků a konipasů lučních.

Pomalu jsem začínal promrzat vlivem studeného větru, tak jsem nechal pole polem a vyrazil směrem Tovačov. Kde kromě labutí, březnaček, lysek, poláků velkých a chocholaček, jeden polák malý, zrzohlávka rudozobá a racek malý.
Taky jsem našel docela solidní pozorovatelnu a to za kravínem na kopě slámy, z které lze dobře pozorovat ptáky pravého dolního Hrdadeckého, když jsou odpoledne v protisvětle z kříže.
Pak jsem ještě udělal menší okruh k Anínským jezerům, Dombasu, kde krom jednoho přeletujícího jespáka bojovného nebylo nic neobvyklého. Následovala cesta domů proti hnusně studenému větru.


Ještě bych měl dotaz ohledně nastavení blogu, jak udělat, aby se u článků objevilo přesné datum zveřejnění a né to co je tam teď, nic neříkající před 10 minutami, nebo v Sobotu.

Dík, doufam, že někdo poradí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama